13.2 C
петък, април 26, 2024

Нефтохимик U19 и Берое U19 не излъчиха победител в контрола

Без победител завърши първата контрола от подготвителния период на Нефтохимик U19. Днес, на стадион Българово, „шейховете“ записаха равенство с тима на Берое U19 – 1:1. Срещата бе първата под ръководството на новия наставник на тима – Милен Христов.

Първата част завърши при нулево равенство. Двата отбора играха равностойно и си размениха по няколко опасни ситуации, но до гол не се стигна. На почивката треньорът на Нефтохимик замени всички 11 играчи на терена. Десет минути след подновяването на играта Тодор Стефанов откри резултата за „шейховете“. Той засече центриране от фланга на Димитър Примов и се разписа за 1:0. Десет минути преди последния съдийски сигнал гостите успяха да изравнят.

На 26 юли отборът заминава за Сливен, където ще проведе десетдневен подготвителен лагер, финансиран по Програмата за развитие на Детско-юношеския футбол. Там „шейховете“ ще изиграят три контроли – с Черно море /Варна/, Янтра 1919 /Габрово/ и Сливен.

Междувременно стана ясен и първият съперник на тима от официалното първенство на Елитната юношеска група. Днешният жребий отреди Нефтохимик да гостува на ЦСКА /София/ на 11-ти или 12-ти август.

Състав на Нефтохимик /първо полувреме/: Марио Исаков, Мартин Ставрев, Васил Симеонов, Илиян Николов, Неделчо Дамянов, Даниел Атанасов, Асан Ахмед, Матей Иванов, Павел Русев, Димо Кръстев, Петьо Зелямов

Състав на Нефтохимик /второ полувреме/: Стилян Каридов, Никола Иванов, Христо Юруков, Мариян Вълчинов, Никола Вълчинов (75 Любослав Найденов), Иво Георгиев, Дамян Русев, Даниел Митрев (75 Мартин Думбаков), Тодор Стефанов, Димитър Примов, Георги Копарански (75 Цветомир Цайков)