10.4 C
четвъртък, април 18, 2024

Нови постижения за несебърските ветроходци

В акваторията на Варненското езеро се проведе 40-та Международна регата „Бриз 2020“, организирана от СК „Черно море Бриз“. Регатата е част от държавния спортен календар на Българската федерация по ветроходство.

Общински ветроходен клуб „Несебър-2000“ отново направи силно представяне в олимпийския клас „Фин“, в който Анастас Петров и Веселин Йовчев са съответно първи и втори в общото класиране, като Веселин е победител в младшата възраст.

Георги Маноилов завоюва сребърния медал в клас „Лазер 4.7“.

Двамата титуляри в този ветроходен клас – Даниел Йорданов и Диана Маркова, направиха успешни стартове в олимпийския клас „Лазер Радиал“, като Даниел спечели бронзовото отличие в общото класиране, а Диана се окичи със среброто при жените.

Първия си медал при „оптимистите“ – момчета младша възраст, спечели надеждата на клуба Димитър Бозовайски – бронзово отличие.

Александър Вангелов е несебърският състезател в националния отбор на  България на Европейското първенство клас „Оптимист“ в Словения през октомври.