Одобриха премахването на Паметника на Съветската армия

Столичният общински съвет възложи на кмета на София Йорданка Фандъкова да поиска от държавата да премести от Княжеската градина Паметникът на Съветската армия, който е държавна собственост.

Решението бе взето след бурни дебати в СОС, продължили няколко часа. С 41 гласа „за“, 14 гласа „против“ и 1 „въздържал се“ Столичният общински съвет одобри премахването на монумента.

С гласовете на ГЕРБ-СДС, ДБ, Патриоти за София и независимите общински съветници решението бе прието. Групата на БСП скандираха за оставката на председателя на СОС, след което напуснаха залата, съобщава Nova.

Рано сутринта бяха организирани и няколко протеста заради преместването на паметника. Група недоволни замеряха с боя и яйца сградата на Столична община.

7,954FansLike
2,547FollowersFollow
11,481SubscribersSubscribe
Последни новини
spot_img
spot_img
spot_img
Свързани новини

ОСТАВЕТЕ ОТГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here