13.8 C
петък, май 3, 2024

Победи записаха бургаските отбори в Супер Волей, „Дея Спорт“ е лидер в класирането

Бургаските отбори в Супер Волей записаха победи в последните си мачове. „Дея Спорт“ разби с категоричното 3:0 гейма /25:23, 25:21, 25:20/ като гост в Разлог на местния „Пирин“. За MVP в мача беше определен Мартин Иванов – либеро на „Дея Спорт“. Най-резултатен за победителите с 16 точки беше Николай Учиков.

„Нефтохимик 2010“ надигра като домакин варненския „Черно море“ с 3:1 / 25:16, 25:14, 24:26, 25:13/. Бранимир Грозданов завърши с 20 точки и заслужи приза за най-полезен волейболист в мача.

През тази седмица, зала „Младост“ ще бъде домакин на 3 мача от Супер Волей. Първият е утре, вторник от 17:30 часа. „Нефтохимик 2010“ се изправя срещу „Монтана“ в отложена среща.

На 21 декември, четвъртък, „Дея Спорт“ посреща „Добруджа“. Двубоят е отложен от втория кръг. Началният час е 18:00.

На 22 декември, петък, от 18:30 часа на полето в зала „Младост“ ще излязат отборите от „Нефтохимик 2010“ и „Берое“.

Лидер във временното класиране е „Дея Спорт“ с 23 точки от 9 мача – 8 победи една загуба. Втори е „Левски“ с 22 точки – 7 победи и 3 загуби. ЦСКА е на трето място с 20 точки – също 7 победи и 3 загуби. Двата столични града обаче са изиграли по 10 срещи.

„Нефтохимик 2010“ е на шеста позиция, но от 7 мача – 5 победи и 2 загуби и актив от 15 точки.