9.9 C
Бургас
сряда, април 1, 2026

Почина музикантът Кирил Ампов, бащата на Графа

Почина един от най-обичаните български музиканти и баща на Владимир Ампов – Графа – Кирил Ампов. Тъжната вест съобщиха от БГ радио.

С дълбока тъга съобщаваме, че ни напусна един от най-обичаните български музиканти, певци и автори на песни – Кирил Ампов. Той беше известен не само с гласа си, който покоряваше поколения българи, но и с чувството си за хумор, с което променя облика на българската поп сцена„, написаха те.

Роден на 14 юли 1948 г. в София, Ампов завършва география на туризма, но избира пътя на музиката. Кариерата му започва още като студент, когато става част от група „Славяни“.

През 1981 г., заедно със съпругата си Антоанета, създава вокалния дует „Акварел“, който оставя трайна следа в българската музикална история със своите лирични и романтични песни.

Най-голяма популярност обаче Ампов придобива като част от група „Спешен случай“ (1984), където заедно с Донко Аврамов и Антоанета внасят неподправен хумор и оригинални текстове. 

Снимка: БГНЕС

7,954FansLike
2,547FollowersFollow
11,481SubscribersSubscribe
Последни новини
spot_img
spot_img
spot_img
Свързани новини

ОСТАВЕТЕ ОТГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here