20.4 C
петък, март 29, 2024

Последно: Баскетболното дерби „Черноморец“ – „Левски “ се отлага за четвъртък

Баскетболното дерби между отборите на „Черноморец“ и шампиона от миналия сезон „Левски“ се отлага. Мачът от 12-ия кръг в НБЛ беше насрочен за утре, събота, от 19:00 часа, в бургаската зала „Бойчо Брънзов“.

В „Черноморец“ лазаретът е пълен и по молба на клуба срещата няма да се състои. В тима на „Левски“ също имало баскетболисти със здравословни проблеми, съобщи президентът на „Черноморец“ Васил Стоянов. От столичния тим са реагирали по възможно най-коректния начин и са дали съгласие мачът да се отложи. Насрочен е за 13 януари, четвъртък, засега от 18:00 часа. Домакин е зала „Бойчо Брънзов“.

„Черноморец“ е втори във временното класиране с 20 точки – 9 победи и 2 загуби. „Левски“ е на четвърто място с 18 точки – 7 победи и 4 загуби.