7.1 C
петък, април 19, 2024

Созопол пречупи Нефтохимик с 3:1

Созопол спечели дербито на изпадналите от Втора лига срещу Нефтохимик с 3:1. На своята „Арена Созопол” домакините започнаха по-активно и още в 6-ата минута Кристиян Пешов уцели напречната греда. В 15-ата минута обаче логичното се случи и Теодор Стефанов откри резултата. „Небесносините” продължиха да доминират до почивката, но пропуснаха още няколко изгодни голови положения.
Гостите от Бургас се посъбудиха през втората част и успяха да изравнят чрез Стойко Иванов с глава в 54-ата минута. Двубоят стана двуостър, ала по-големият опит на Созопол си каза думата в заключителната част. Шест минути преди края Мустафа Мустафа също с глава отново даде преднина на своя тим, а в добавеното време щатният реализатор на домакините Кристиян Пешов подпечата победата им с трети гол.