18.2 C
четвъртък, март 28, 2024

Старшата на Нефтохимик записа победа над Берое /Стара Загора/

Юношите старша възраст на Нефтохимик, водени от Господин Господинов и Ганчо Евтимов, победиха тима на Берое /Стара Загора/, във втората си зимна контрола. „Шейховете“ се наложиха с 3:1, като гости, над старозагорци.

През първите 10 минути бургаският тим игра разконцентрирано и получи гол още в първата минута на двубоя. След това обаче поведението на гостите се промени напълно и те станаха водещият  тим на терена. В 27-ма минута, след комбинация между Иван Игнатов и Асан Ахмед, Игнатов вкара първото попадение за „шейховете“ с удар извън наказателното поле и изравни резултата. В 32-ра минута Румен Фратев бе съборен в наказателното поле и получи правото да изпълни дузпа. От бялата точка Фратев бе точен за 2:1. Десет минути преди края на първата част Даниел Атанасов изпълни прецизен пряк свободен удар и оформи окончателното 3:1.

През второто полувреме Нефтохимик запази доминантното си положение на терена, но не успя да промени резултата.

Юношите младша възраст, водени от Милен Христов, също изиграха изключително полезна контрола срещу връстниците си от Берое. При равностоен двубой, те отстъпиха на старозагорци  с 0:2, след грешки в отбраната.

След двата мача с Берое „шейховете“ отпътуваха за Велинград, където ще проведат десетдневен подготвителен лагер.