19.3 C
понеделник, юни 17, 2024

Стилияна Николова спечели златния медал на Европейското първенство по художествена гимнастика

Българската гимнастичка Стилияна Николова спечели златния медал в многобоя на Европейското първенство по художествена гимнастика, което се провежда в Будапеща. Тя триумфира със страхотна преднина пред втората София Рафаели от Италия, пише gong.bg.

Стилияна Николова „наследи“ европейската титла, след като през изминалата година тя беше за другата ни представителка Боряна Калейн.

Българката спечели безапелационно с 4 точки разлика от втората състезателка.

Стилияна Николова триумфира след страхотно представяне в днешния състезателен ден. Тя събра сбор от четирите изигравания от 143.750 точки. Българката получи 35.700 на обръч, 37.200 на топка, 36.050 на бухалки и 34.800 на лента.

Боряна Кален остана в подножието на почетната стълбичка, завършвайки със сбор от 135.550 точки. За четвъртата позиция тя получи оценки от 34.150 за обръч, 33.300 за топка, 34.300 за бухалки и 33.800 за лента.

източник: nova.bg