12.6 C
сряда, май 1, 2024

ЦСКА спечели с 2:0 дербито с Левски

ЦСКА спечели с 2:0 дербито с Левски. Тобиас Хайнц и Фернандо Каранга донесоха ценната победа, като се разписаха през второто полувреме във вратата на дебютанта за Левски Иван Андонов.

И докато „червените“ доминираха на терена, на трибуните на стадион „Васил Левски“ цареше хаос. Агитките за пореден път се обстрелваха с ракети, а жена и дете бяха откарани с линейка.

В средата на второто полувреме пък привърженици на Левски опитаха да пробият огражденията. Така се стигна до тежки сблъсъци с полицията и използване на сълзотворен газ.

ЦСКА можеше да стигне и до по-убедителен резултат. Те пропуснаха куп положения, а в края резервата Данило Асприля удари греда.

От своя страна Левски отстъпваше във всички зони на терена и трудно организираше атаки. Изненадата в състава на Николай Костов – 20-годишният Андонов, допусна няколко груби грешки. Именно така се стигна и до първото попадение на Тобиас Хайнц, който вкара на празна врата. Каранга сложи точка на спора с четвъртия си гол във вечното дерби.

Така ЦСКА дръпна с 9 точки пред Левски и поне на теория остава в битката за титлата, въпреки че Лудогорец има аванс от 3 точки и два мача по-малко.

Снимка: Lap.bg

източник: btvsport.bg