11.5 C
понеделник, април 29, 2024

Клуб по спортни танци “ Бургас 1975 “ завоюва 18 медала

8 – златни медала , 3 сребърни и 7 бронзови завоюваха състезателните двойки на Клуб по спортни танци “Бургас 1975 “ на Държавно първенство по Спортни танци  в к-к “ Албена“.

Абсолютни шампиони в Стандартните танци в групата на Аматьорите отново за 10-ти пореден път станаха Салваторе Тодаро и Виолета Янева, а другите ни представители Станимир Стоянов и Полина Кимова заеха 4-то място.

на снимката: Салваторе Тодаро и Виолета Янева

В същата група, но в Латиноамериканската програма Шампионската титла бе отредена за 4-та поредна година на Константин Тодоров и Андра Линте.

3-то място в тази група заеха Станимир Стоянов и Полина Кимова, а 4-то място бе за Иван Карастоянов и Вероника Гаджева.

При състезателите над 19 годишна възраст Многобой – 10 танца, златните медали и  Шампионската титла бе  отредена за Станимир Стоянов и Полина Кимова.

За първа година бе проведен и Шампионат за Състезатели до 21 годишна възраст – Латиноамерикански танци и Стандартни танци.

Финала в Латиноамериканските танци бе предимно от представители на КСТ “ Бургас 1975 “.

В Стандартните танци и Многобоя Кольо Димов и Олга Костадинова заеха съответно 3 и 4 място.

Шампионска титла за Лоренцо Сика и Ванеса Манева, което им отреди правото да представляват България на Световното по Латиноамерикански танци за Младежи  на 13 юли в гр. Ченгду – Китай .

С много хъс и енергия Вицешампионската титла завоюваха Братан Братанов и Габриела Бургазлиева. 3-то място  бе за Димитър Димитров и Десислава Тепавичарова,4-то за Кирил Димов и Стела Шапкова.

В групата на Юноши Старша възраст – участие взеха 2 танцови двойки.В Латиноамериканскте танци Георг Киряков и Христиана Бургазлиева заеха  5-то място , в стандартните танци – 3-то място , Многобой – 4- то място.

Сергей Хрусталев и Татяна Ефимкина заеха 1-во място в Многобоя – 10 танца , 4-то място в Латиноамериканската програма и 4-то място в Стандартните танци.

В групата Юноши Младша Възраст двойките Георги Енчев и Преслава Балчева и Никита Воронин и Мартина Георгиева взеха участие и заслужено стигнаха на финал.

Георги Енчев и Преслава Балчева грабнаха Шампионската Купа в Стандартните танци и Вицешампионската в Латиноамериканските танци в същата дисциплина Никита Воронин и Мартина Георгиева остана 6 .

В група на Юноши Младша Възраст в стил Техника  Латиноамерикански танци Никита Воронин  и Мартина Георгиева абсолютно заслужено стъпиха на най –  високото стъпало, а именно Шампионското .

Деца 2 до 11 годишна възраст Станимир Статев и Виктория Спасова заеха две 3-ти места в Латиноамериканската програма и Стандартните танци.

С отличното си класиране Бургаската школа на Клуб по Спортни танци “ Бургас 1975 “ с треньори Андрей Тодоров и Добрина Паричкова доказа за пореден път световна класа.