14.9 C
сряда, май 22, 2024

„Лудогорец“ би с 2:0 ХИК в Разград, ще играе в Европа и напролет

Хегемонът в българския футбол през последните 11 години „Лудогорец“ победи 2:0 финландския ХИК в групата си в Лига Европа.

Това означава, че разградчани си осигуриха срещи в клубните турнири на континента и напролет, като тепърва ще се изясни точно за коя купа ще спорят.

Домакините поведоха в 39-ата минута, когато Якуб Пьотровски спечели спорна топка отляво и комбинира с Рик Джонатан.

Той пусна към Дени Групер, за да може израелецът да стреля много силно към вратата на финландците.

Хазард опита да отрази, ала шутът беше прекалено силен, след което топката влезе във вратата на гостите за 1:0.

В 65-ата минута Текпетей се откъсна напред сам след груба грешка на финландския защитник Хосконен.

Ганаецът финтира вратаря на ХИК, но си затвори ъгъла за стрелба, затова пусна назад към Рик Джонатан, а бразилецът вкара за втори път топката във финландската врата.

В края на мача домакините вкараха и трети гол чрез Каули Оливейра, но след намесата на VAR той бе отменен заради засада.

Двубоят реши излизането на разградчани от групата, защото с победата те със сигурност вече са недостижими на третото място, а то им дава право да играят напролет в плейофите за третия по сила европейски турнир – Лигата на конференциите.

Освен това „Лудогорец“ има и шанс за 1/8-финалите в Лига Европа, защото спокойно може да завърши на второ място в групата.

Там са още италианският „Рома“ и испанският „Бетис“, които по-вано вечерта завършиха 1:1 в Севиля. В момента „Лудогорец“ е на второто място със 7 точки, зад „Бетис“ (10), но пред „Рома“ (4) и ХИК (1).