Областният управител на Бургас издаде заповед за принудително изземване на язовир „Ахелой“. Това съобщиха от пресцентъра на Областната администрация и уточниха, че язовирът е публична държавна собственост. Заповедта е издадена след установено неправомерно ползване от юридическо лице без правно основание.
Към момента на място действа междуведомствена комисия, която изпълнява разпорежданията по заповедта в рамките на предоставените ѝ правомощия, допълниха от пресцентъра и уточниха за БТА, че на място са също полицейски екипи, служители от Изпълнителната агенция по рибарство и аквакултури, представители на областната администрация.


